Karo įkarštyje sprendimai priimami labai greitai. Įsivaizduokite – virš jūsų galvos nuolat skrenda lėktuvai, o jums reikia valdyti zenitinį kulkosvaidį. Ar greitai atskirsite amerikietišką lėktuvą nuo japoniško ar vokiško?

Tai – šio 1943 metais sukurto orlaivių atpažinimo testo reikšmė. Testą sprendžiantys kariai turėjo tik iš lėktuvų siluetų atskirti savus lėktuvus nuo priešiškų (vadinasi, japoniškų ir vokiškų). Tiesa, kai kuriuose testuose vokiškų ar japoniškų lėktuvų tiesiog nėra ir tenka tiesiog atskirti skirtingus modelius. Atsakymai visada slėpėsi po juodu kvadratu puslapio apačioje. Atvaizdai šiame straipsnyje yra apkarpyti, tačiau jokia svarbi informacija nebuvo pašalinta.

Tai – antroji ir paskutinė šio testo dalis. Būtinai užmeskite akį ir į pirmąjį serijos straipsnį ir komentaruose pasigirkite, kaip jums sekėsi. Atsakymai pateikiami po kiekviena nuotrauka.

„Ši trijulė pažįsta pasaulį, ar tu pažįsti juos?“

Čia – tik amerikietiški lėktuvai. Viršuje – Lockheed C-60 Lodestar, viduryje – Douglas C-47 Skytrain, apačioje – Curtiss C-46 Commando.

„Vienas iš jų yra tavo priešas – kuris?“

Japoniškas torpednešis Type 97 (Nakajima B5N) yra viršuje. Apačioje – pikiruojamasis bombonešis Douglas SBD Dauntless. Šiuos lėktuvus lengviausia atskirti iš sparnų formos.

„Japonai atpažįsta juos abu, o tu?“

Japoniškas Mitsubishi G4M skrenda viršuje, o apačioje – amerikietiškas Martin B-26 Marauder. Šiuos bombonešius lengviausia atskirti iš kulkosvaidžio kupolo vietos.

„Dviguba bėda… o gal vienas mūsų?“

Messerschmitt Bf 109 yra viršuje, o North American P-51 Mustang – apačioje. Šiuos naikintuvus lengviausia atskirti iš vertikalaus uodegos stabilizatoriaus formos – Messerschmitt uodega yra apvalesnė.

„Naujausias Japonijos prieš Dėdės Semo“

Nuo lėktuvnešio kylantis amerikietiškas Grumman F6F Hellcat yra viršuje, o japoniškas Mitsubishi A6M Zero – apačioje. Šiuos naikintuvus išduoda skirtinga uodegos forma – F6F uodegoje matoma V formos išpjova.

„Tik vienas iš jų yra Catalina“

Amerikiečių Consolidated PBY Catalina yra viršuje, apačioje – japoniškas Kawanishi H6K. Skirtinga uodegos forma padeda atskirti šiuos skraidančius laivus, bet H6K sparnai taip pat yra sumontuoti pastebimai aukščiau.

„Jie kovoja virš Europos!“

Messerschmitt Me 210 yra viršuje, de Havilland Mosquito – apačioje. Vokiško Me 210 nosis yra plokščia ir prasideda jau už lėktuvo propelerių.

„Kuris iš jų yra MŪSŲ laivyno dalis?“

Martin PBM Mariner yra apačioje, o viršuje – Dornier Do 26. Amerikietiškas skraidantis laivas Mariner turi dvigubą uodegą (du vertikalius stabilizatorius).

„Transportiniai lėktuvai – kuris mūsų?“

Douglas C-47 Skytrain yra viršuje, Mitsubishi Ki-57 – apačioje. Amerikietiškas lėktuvas turi trumpesnę nosį ir tiesesnę viršutinę fiuzeliažo dalį.

Tai tiek. Kaip matote, šios užduotys yra ne tik įdomios ir sunkios, bet ir labai meniškai nupieštos.

Kiek klausimų įveikėte be papildomo pagalbos? Kaip manote, kuris buvo sudėtingiausias? Atsakykite komentaruose.

PALIKTI ATSILIEPIMĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia